Günü Boşa Geçirme Sanatı


Birçoğumuz şüphesiz bu sanatın ustasıyız. Ancak aramızda yine de, “akşam oluyor ve yapmam gereken hiçbir şeyi bitiremiyorum.” mertebesine ulaşamamış olanlar varsa, kendilerine tüyolarımla destek olmak isterim.

*Yapılması gerekenler listesi yapmayın.

Direkt güne başlayın. O gün tamamlamanız gereken en önemli işleri filan sakın yazmayın. Yalnızca gelen toplara karşılık verin.

*Hedef değiştirin.

Bir iş yapmaya başlamışken aklınıza bir başkası takılırsa, yapmakta olduğunuzu mutlaka bırakın ve diğerine geçin. Onu daha bitirmeden aklınıza aramanız gereken insanları getirin ve yaptığınız işi bırakarak telefona sarılın.

*E-postalarınızı sürekli kontrol edin.

Bu en önemli maddelerden biri. Bunu başarırsanız bu sanatın ustası olursunuz. Tüm e-postalara -taleplere, problemlere- anında cevap vermeniz gerektiğini unutmayın. Kendi önemli işleriniz bekleyebilir. En iyi yöneticiler, en yetenekli sanatçılar tüm gün e-postalarını cevaplayanlardan çıkmıyor mu?

*Sosyal medyayı boş bırakmayın.

Zaten çok iyi bildiğimiz bir madde ama yine de hatırlatalım, zira o da bu sanatı başarılı bir biçimde icra etmede büyük pay sahibi. Beğendiğiniz, beğenmediğiniz, sinir olduğunuz, boş bulduğunuz her şeyi takip edin. Kaçırmayın. Bakın, bakın, ve yine bakın.

*Whatsapp mesajlarınızı asla ihmal etmeyin.

Yorumunuzu bekleyen kedi videolarını, fikrinizi bekleyen günlük hayat meselelerini mutlaka önceliğinize alın. “Acil ve önemli konular için kimse whatsapp’ı tercih etmez” yanılgısına düşmeyin.

*Akşamları ekranın başından ayrılmayın.

Hayallerinizi gerçekleştirmek için bir adım atmak mı, yoksa dizi seyretmek mi ikilemine düştüğünüzde tabii ki diziyi seyredin. Zaten “hadi bir bölüm daha” derken bir bakacaksınız, yatma saati gelmiş.

Ve siz günü boşa geçirme sanatında artık bir usta olmuşsunuz!

Yürekten tebrik ederim.

Begüm

Comments are closed.